Facebook Twitter Youtube Google Plus Skype Vimeo RSS

Të fundit

Drejtuar grave të hoxhallarëve aktivë

Drejtuar grave të hoxhallarëve aktivë

“Pas çdo burri të madh qëndron një grua.” Ndaj këtij proverbi dallojnë këndvështrimet e njerëzve prej përkrahësve dhe kundërshtuesve të tij. Mirëpo mendoj se të gjithë pajtohemi rreth rëndësisë...

Si t'i zhvillojmë shprehitë “fetare” tek fëmijët

Si t'i zhvillojmë shprehitë “fetare” tek fëmijët

Paralelisht me nxitjen dhe zhvillimin e shprehive higjienike, të punës dhe kulturës së sjelljes, tek fëmijët duhet zhvilluar edhe shprehitë “fetare”. Me këtë nënkuptohet leximi i Bismelës para ushqimit, veshmbathjes...

Dituria

Drejtuar grave të hoxhallarëve aktivë

Drejtuar grave të hoxhallarëve aktivë

“Pas çdo burri të madh qëndron një grua.” Ndaj këtij proverbi dallojnë këndvështrimet e...

Dispozita e sekrecioneve të bardha tek femrat

Dispozita e sekrecioneve të bardha tek femrat

Dispozita e sekrecioneve të bardha tek femrat Dr. Rukajjeh bint Muhammed El-Muharib (profesor asistent në “Fakultetin e...

Këshilla për gjestin e artë të quajtur BAMIRËSI

Këshilla për gjestin e artë të quajtur BAMIRËSI

Provo kur të jesh duke nxjerrë rrobat e vjetra të fëmijëve tu ,të vendosësh në...

Artikuj

Mbulesa nëpër kohëra

Mbulesa nëpër kohëra

Flokët e mendjelehtësisë Koha që mbahet mend, është periudha e filmave historikë rreth historisë së...

E do lumturinë...??

E do lumturinë...??

Motra ime! Kujto se nuk je duke jetuar në jetën e lumturisë, porse në...

Familja

Si t'i zhvillojmë shprehitë “fetare” tek fëmijët

Si t'i zhvillojmë shprehitë “fetare” tek fëmijët

Paralelisht me nxitjen dhe zhvillimin e shprehive higjienike, të punës dhe kulturës së sjelljes,...

Si t'i zhvillojmë shprehitë “fetare” tek fëmijët ?!

Si t'i zhvillojmë shprehitë “fetare” tek fëmijët ?!

Paralelisht me nxitjen dhe zhvillimin e shprehive higjienike, të punës dhe kulturës së sjelljes,...

Dua të jem nënë e lumtur

Dua të jem nënë e lumtur

Nëse e pyetni një nënë se a është e lumtur që ka fëmijë, ajo...

Avancimi

Kape të sotmen, e nesërmja nuk është e jotja

Kape të sotmen, e nesërmja nuk është e jotja

Kape të sotmen, e nesërmja nuk është e jotja Pasi mora vesh për vdekjen e një...

Përqendroje mendjen tënde

Përqendroje mendjen tënde

Një çështje kyçe e të qenit produktiv është të fokusuarit e mendjes tënde në...

Që të tjerët të kenë mendim të mirë për ty

Që të tjerët të kenë mendim të mirë për ty

Largo këto pesë cilësi negative që të gjykosh drejt gjërat (dhe rrjedhimisht të gjykohesh drejt):...

Ja si e “zhdukin” plakjen kinezet, indianet dhe meksikanet!

Ja si e “zhdukin” plakjen kinezet, indianet dhe meksikanet!

Kinezet janë të njohura për tenin e tyre të jashtëzakonshëm, ndërsa sekreti i tyre...

15 sekrete bukurie për një femër

15 sekrete bukurie për një femër

Lëkura problematike. Lëkurë e ngrehur, lehtë skuqet dhe bëhet e thatë, sa më parë do ta...

Skica për ushqim të shëndetshëm gjatë Ramazanit

Skica për ushqim të shëndetshëm gjatë Ramazanit

Idetë e mëposhtme për ushqim të shëndetshëm do t’ju dhurojnë një dietë të larmishme dhe...

Kadaif

Kadaif

KADAIF: Kadaifi eshte nje embelsire turke shume e njohur edhe ne vendin tone, e cila pregatitet...

Mafinsa (muffins)

Mafinsa (muffins)

Përgatitja e mafinave në dy mënyra Mënyra e parë: Përbërësit : 1 filxhan sheqer1 filxhan vaj 1 filxhan...

Amvise, ja disa truke të zgjuara në kuzhinë

Amvise, ja disa truke të zgjuara në kuzhinë

Kurrë si në kuzhinë, kufiri që ndan një shtëpiake të kotë nga një grua super...

Flokët në vjeshtë dhe dimër, ja cfarë duhet të beni

Flokët në vjeshtë dhe dimër, ja cfarë duhet të beni

Pas veres dhe me fillimin e vjeshtes folket kane nevoje per kujdesje te vecanta, mendoni...

Kujdesi për fytyrën pa kremëra kozmetike

Kujdesi për fytyrën pa kremëra kozmetike

Kremërat e kozmetikës po përdoren gjithnjë e pak për shkak të përmbajtjes së kimikateve në...

Formulë e rregullimit te flokëve

Formulë e rregullimit te flokëve

Një formulë e rregullimit te flokëve tuaj ,duke shndërruar çorapet në...

Të ndryshme

Na kontaktoni:

Për paqartësi, pyetje, sugjerime, bashkëpunime, vërejtje dhe arsye të tjera na kontaktoni:

Email
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tel:
+377 44 000 111

Prishtinë
Rruga "Pa emer".

Vegëza të dobishme

Ngjarje të rëndësishme

Grup i nenave gjidhenese ne Fb

18 December 2014

Gupi i nenave gjidhenese ne FB (https://www.facebook.com/groups/gjidhenja/) Ky grup ka per...

“Klubi i librit”

29 April 2014

Selam alejkum motra të dashura, Insha Allah Qendra EMTEC (Prishtine) po...

Kurs online

02 April 2014

Abonohuni

Për tu njoftuar për publikimet dhe ngjarjet e fundit përmes emailit, ju lutem abonohuni me emailin tuaj.