Browsing: Kuzhina

Kuzhina

KADAIF: Kadaifi eshte nje embelsire turke shume e njohur edhe ne vendin tone, e cila pregatitet vecanerisht me rastin e…

Përgatitja e mafinave në dy mënyra Mënyra e parë: Përbërësit : 1 filxhan sheqer1 filxhan vaj 1 filxhan kos1 ve1 sheqer…

Pilafi është ushqim i shpejtë dhe i lehtë për tu përgatitur. Përdoret shumë shpesh si ushqim përcjellës i gjellërave…

Përbërësit: Për byrek preferohet miell i ashpër, i cili përmban gluten dhe ka elasticitet. Për 1 kg miell duhen afro…

Nevojiten: 3 filxhanë sheqer1 filxhanë vaj1 filxhanë qumësht 4 filxhanë miell1 pluhur për pjekje (pecive)1 sheqer vanill2 luge kakao…

Nevojiten: 4 ve, të tundura300-350 gr, spinaq i grirë300-350 gr,djathë tradicional Fetaose 2 luge kuzhine, krem djathë (opsionale)4 qepë…

… në qoftë se ju vendosni një lugë druri mbi një tenxhere me ujë të valë, ajo nuk do të…