Facebook Twitter Youtube Google Plus Skype Vimeo RSS

Mafinsa (muffins)


Përgatitja e mafinave në dy mënyra

Mënyra e parë:

Përbërësit :

1 filxhan sheqer
1 filxhan vaj
1 filxhan kos
1 ve
1 sheqer vanille( bën edhe pa të )
Lëvoren e një limoni e grryen në rende
Gjysmë pecive
Miell

(Filxhani duhet të jetë i kafes turke,varësisht për sa persona dëshiron të gatuan e rrit edhe masën e përbërësve , shembull në vend të një filxhani i qet dy)

 

4c7eb677-99c1-4498-b0f1-fe82376d5df5

 

Mënyra e dytë:

2 ve
1 gotë qumësht
gjysmë pecive
1 gotë sheqer
2 gota e gjysmë miell
Lëngun e gjysmë limoni ose lëvoren e një limoni

 

 

Read 2137 times Last modified on Sunday, 29 March 2015 11:18
Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Na kontaktoni:

Për paqartësi, pyetje, sugjerime, bashkëpunime, vërejtje dhe arsye të tjera na kontaktoni:

Email
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tel:
+377 44 000 111

Prishtinë
Rruga "Pa emer".

Vegëza të dobishme

Ngjarje të rëndësishme

Grup i nenave gjidhenese ne Fb

18 December 2014

Gupi i nenave gjidhenese ne FB (https://www.facebook.com/groups/gjidhenja/) Ky grup ka per...

“Klubi i librit”

29 April 2014

Selam alejkum motra të dashura, Insha Allah Qendra EMTEC (Prishtine) po...

Kurs online

02 April 2014

Abonohuni

Për tu njoftuar për publikimet dhe ngjarjet e fundit përmes emailit, ju lutem abonohuni me emailin tuaj.