Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 617
Facebook Twitter Youtube Google Plus Skype Vimeo RSS
Përgatitja e mafinave në dy mënyra Mënyra e parë: Përbërësit : 1 filxhan sheqer1 filxhan vaj 1 filxhan kos1 ve1 sheqer vanille( bën edhe pa të )Lëvoren e një limoni e grryen në rendeGjysmë peciveMiell (Filxhani duhet të jetë i kafes turke,varësisht për sa persona dëshiron të gatuan e rrit edhe…
Kurrë si në kuzhinë, kufiri që ndan një shtëpiake të kotë nga një grua super të organizuar dhe kursimtare është vërtet i hollë. Ndonjëherë për të shmangur hapat fals mjafton të luani me pak dredhi, ose të ndiqni disa këshilla në mënyrë që të mos kaloni këtë kufi të famshëm.…
500gr mish te bluare3 qepe½ luge caji piper te kuqe1/2 luge caji piper te zi½ luge caji kripe4 veze200gr miell1 pako pluhur per pjekje1 luge caji kripe150ml jogurt100ml uje te gazuarFara : susami,luledielli… Skuqen qepët së bashku me mishin, I shtohen kripa,piperi dhe piperi I kuqë. Në enën tjeter përzihen…
  Pilafi është ushqim i shpejtë dhe i lehtë për tu përgatitur. Përdoret shumë shpesh si ushqim përcjellës i gjellërave të ndryshme në kuzhinën shqiptare. Përbërësit: 3 gota oriz6 gota ujë1 filxhan vaj1 lugë gjelleje kripë1 grusht fide per supë sipas dëshirësBiber i zi Sipas deshires(ereza te ndryshme) Përgatitja: Një…
  Nevojiten: 3 filxhanë sheqer1 filxhanë vaj1 filxhanë qumësht 4 filxhanë miell1 pluhur për pjekje (pecive)1 sheqer vanill2 luge kakao Përgatitja : Vezët dhe sheqerin i bëjmë bashke dhe i rrahim mire me mikser , pastaj aty shtojmë vajin dhe qumështin ,vazhdon përzierja me mikser ,pastaj hedhim miellin , pluhurin…
KADAIF: Kadaifi eshte nje embelsire turke shume e njohur edhe ne vendin tone, e cila pregatitet vecanerisht me rastin e festave fetare. Perberesit per 10-12 persona 1kg kadaif ne fije1/2kg arra te qeruara1/2kg gjalp2 luge te vogla kanelle…per shurupin 1l uje1.5kg sheqer2 luge leng limoniPREGATITJA E MBUSHJES Arrat e qeruara,…
Page 1 of 2

Na kontaktoni:

Për paqartësi, pyetje, sugjerime, bashkëpunime, vërejtje dhe arsye të tjera na kontaktoni:

Email
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tel:
+377 44 000 111

Prishtinë
Rruga "Pa emer".

Vegëza të dobishme

Ngjarje të rëndësishme

Grup i nenave gjidhenese ne Fb

18 December 2014

Gupi i nenave gjidhenese ne FB (https://www.facebook.com/groups/gjidhenja/) Ky grup ka per...

“Klubi i librit”

29 April 2014

Selam alejkum motra të dashura, Insha Allah Qendra EMTEC (Prishtine) po...

Kurs online

02 April 2014

Abonohuni

Për tu njoftuar për publikimet dhe ngjarjet e fundit përmes emailit, ju lutem abonohuni me emailin tuaj.