Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 617
Facebook Twitter Youtube Google Plus Skype Vimeo RSS
Jetesë
Pas veres dhe me fillimin e vjeshtes folket kane nevoje per kujdesje te vecanta, mendoni qe kjo periudhe koicidon dhe me nderrimin e stines.Floket duken te lodhur dhe te stresuar dhe shpesh verifikohet edhe nje renie e cila mund te behet shqetesuese. Problemi derivon edhe nga kujdesi i paket gjate…
  Kinezet janë të njohura për tenin e tyre të jashtëzakonshëm, ndërsa sekreti i tyre është çaji, respektivisht kombinimi i dy çajrave. Çaji i gjelbër dhe i bardhë janë të pasur me anti-oksiduesin epigalokatein galato apo EGCG, i cili shpejton ripërtëritjen e qelizave dhe zbut paraqitjen e rrudhave. Mjafton të…
Lëkura problematike. Lëkurë e ngrehur, lehtë skuqet dhe bëhet e thatë, sa më parë do ta largoni atë që këtë lëkurë e ngarkon dhe e irriton dhe më së miri këtë do ta bëni me një qumësht për fytyrë. Pas kësaj fytyrën do ta lyeni me Ph krem neutral që…
Idetë e mëposhtme për ushqim të shëndetshëm do t’ju dhurojnë një dietë të larmishme dhe të balancuar gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, insha Allah! Ato përfshijnë përbërës nga pesë grupet më kryesore të ushqimeve. Kjo skicë ushqimore është shkruar nga ekspertë mjekësorë nën konsultim me dijetarë islamë. Lëngjet (uji…
Kremërat e kozmetikës po përdoren gjithnjë e pak për shkak të përmbajtjes së kimikateve në to! Sytë janë kthyer tek vajërat bimore, të cilat janë testuar nga popuj të ndryshëm për vite me radhë dhe që ofrojnë një lëkurë me shkëlqim, të hidratuar dhe pa rrudha. Indianët dhe kinezët përdorin…
Përgatitja e mafinave në dy mënyra Mënyra e parë: Përbërësit : 1 filxhan sheqer1 filxhan vaj 1 filxhan kos1 ve1 sheqer vanille( bën edhe pa të )Lëvoren e një limoni e grryen në rendeGjysmë peciveMiell (Filxhani duhet të jetë i kafes turke,varësisht për sa persona dëshiron të gatuan e rrit edhe…
Page 1 of 5

Na kontaktoni:

Për paqartësi, pyetje, sugjerime, bashkëpunime, vërejtje dhe arsye të tjera na kontaktoni:

Email
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tel:
+377 44 000 111

Prishtinë
Rruga "Pa emer".

Vegëza të dobishme

Ngjarje të rëndësishme

Grup i nenave gjidhenese ne Fb

18 December 2014

Gupi i nenave gjidhenese ne FB (https://www.facebook.com/groups/gjidhenja/) Ky grup ka per...

“Klubi i librit”

29 April 2014

Selam alejkum motra të dashura, Insha Allah Qendra EMTEC (Prishtine) po...

Kurs online

02 April 2014

Abonohuni

Për tu njoftuar për publikimet dhe ngjarjet e fundit përmes emailit, ju lutem abonohuni me emailin tuaj.