Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 617
Facebook Twitter Youtube Google Plus Skype Vimeo RSS
Bashkëshortësia
Jeta edhe pse dinamike, shtëpia për muslimanet nuk është një stacion ku familjarët vetëm takohen rastësisht, por është vend i rehatisë, apo një pallat i dashur për familjen. Edhe nësë shtëpia është e thjeshtë e pajisur vetëm me gjërat e nevojshme për një jetë të këndshme, kur udhëheqësja e asaj…
  Keto ceshtje motra ndikojne ne bereqetin dhe ne gezimin martesor.Sa gra dalin te gezuara me burrat e tyre dhe kthehen ne shtepi te merzituara duke qare.Sa gra jane zgjuar ne kulmin e gezimit dhe kenaqesise dhe jane ngrysur ne kulmin e hidherimit!Sa e sa gra kane fjetuar naten midis…
  Jeta bashkeshortore nuk eshte gjithmone me nje ritem. Ajo ka momente te lumtura ashtu siq ka edhe momente te veshtira. Momentet e veshtira kalojne dhe mbetet vetem merzia,virusi qe e godet ashper jeten bashkeshortore saqe mund ta coje ate ne perfundim,nese nuk sherohet. Merzia bashkeshortore eshte virus qe paraqitet…
    Qetësia: Kjo do të thotë që gruaja të jetë prehje për burrin e saj, tek e cila strehohet pas lodhjes së gjatë, duke gjetur tek ajo fytyrë të qeshur, dëgjim të vëmendshëm, zemër të ngrohtë dhe fjalë të ëmbla, pra të ndiejë qetësi dhe rehati shpirtërore.   Dashuria:…
Faza e parë:  Njohja   (prej 1 deri në 3 vjet): Kjo është faza e njohjes së bashkëshortëve mes vete, njohja e çelësave dhe lumenjve. Allahu i Madhërishëm thotë: “Jetoni e silluni mirë me to! Në qoftë se ato nuk ju pëlqejnë aq shumë, (duroni!) sepse është e mundur që…
    Kur martohesh, nuk merr vetëm grua, por e merr gjithë botën. Prej këtij momenti e tutje, ajo çdo ditë do të jetë partneri yt, shoqëruesi yt dhe shoku yt më i ngushtë. Ajo do të ndajë momentet me ty, do të ndajë ditët, lotët. Ajo do të ndajë…

Na kontaktoni:

Për paqartësi, pyetje, sugjerime, bashkëpunime, vërejtje dhe arsye të tjera na kontaktoni:

Email
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tel:
+377 44 000 111

Prishtinë
Rruga "Pa emer".

Vegëza të dobishme

Ngjarje të rëndësishme

Grup i nenave gjidhenese ne Fb

18 December 2014

Gupi i nenave gjidhenese ne FB (https://www.facebook.com/groups/gjidhenja/) Ky grup ka per...

“Klubi i librit”

29 April 2014

Selam alejkum motra të dashura, Insha Allah Qendra EMTEC (Prishtine) po...

Kurs online

02 April 2014

Abonohuni

Për tu njoftuar për publikimet dhe ngjarjet e fundit përmes emailit, ju lutem abonohuni me emailin tuaj.