Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 617
Facebook Twitter Youtube Google Plus Skype Vimeo RSS

“Klubi i librit”

Selam alejkum motra të dashura,


Insha Allah Qendra EMTEC (Prishtine) po fillon me një aktivitet të ri, i cili besojmë se do të na sjellë shumë dobi.


Aktiviteti i ri quhet “Klubi i librit” dhe do të funksionojë si vijon:

Anëtaret e klubit do të kenë detyrë që për çdo muaj ta lexojnë librin paraprakisht të përzgjedhur, dhe për çdo muaj do të mbahet takimi në të cilin do të diskutohet përmbajtja e librit.

(Librat do të kenë tematikë islame)

Njëra nga anëtaret do ta paraqesë librin në pika të shkurta në PowerPoint, e pastaj do të pasojë diskutimi.

Klubi do të jetë i hapur për audiencë, mirëpo anëtaret duhet të jenë serioze, të qëndrueshme dhe t’u përmbahen rregullave.


Ato që duan të bëhen anëtare i lus të më shkruajnë në e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (dhe ne do ju japim e-mailin kontaktues te pergjegjeses per regjistrim)This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">

Numri i anëtareve është i kufizuar.


Takimi i parë ku do të shpalosen rregullat e klubit dhe titulli i parë i librit i cili do të lexohet mbahet të mërkurën (30.04.2014) në ora 16:30 në Qendrën EMTEC.


*Vëretje:

Ato që duan të anëtarësohen duhet patjetër të vijnë në takim.


Ju lus ta shpërndani këtë njoftim te motrat që mendoni se mund të jenë të interesuara.

Read 2746 times
Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Na kontaktoni:

Për paqartësi, pyetje, sugjerime, bashkëpunime, vërejtje dhe arsye të tjera na kontaktoni:

Email
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tel:
+377 44 000 111

Prishtinë
Rruga "Pa emer".

Vegëza të dobishme

Ngjarje të rëndësishme

Grup i nenave gjidhenese ne Fb

18 December 2014

Gupi i nenave gjidhenese ne FB (https://www.facebook.com/groups/gjidhenja/) Ky grup ka per...

“Klubi i librit”

29 April 2014

Selam alejkum motra të dashura, Insha Allah Qendra EMTEC (Prishtine) po...

Kurs online

02 April 2014

Abonohuni

Për tu njoftuar për publikimet dhe ngjarjet e fundit përmes emailit, ju lutem abonohuni me emailin tuaj.