Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 617
Facebook Twitter Youtube Google Plus Skype Vimeo RSS

Porosi të rëndësishme

 


Çdo sprovë apo privim në jetën tonë na fundos ose na bën më të mirë...

Zgjedhja është e jona, nëse ne bëhemi viktima apo fitimtarë...

Qëndro larg nga zemërimi. Ai të dëmton vetëm ty...

Nëse ju keni të drejtë, atëherë nuk keni pse ta dëmtoni vetveten...

Dhe në qoftë se ju jeni gabim, atëherë pse dikush tjetër duhet të dëgjojë padrejtësitë e tua?!

Durimi me familjen është dashuri...

Durimi me të tjerët është respekt...

Durimi me Krijuesin është besim (iman)...

Asnjëherë mos mendoni thellë për të kaluarën, ajo sjell lot...

As për të ardhmen mos mendoni shumë, kjo sjell frikë...

Jetojeni këtë moment me një buzëqeshje, kjo sjell gëzim..

Çdo sprovë apo privim në jetën tonë na fundos ose na bën më të mirë...

Zgjedhja është e jona, nëse ne bëhemi viktima apo fitimtarë...


Shkruar nga Valbona Kelmendi
pertymotraime

Read 2190 times
Rate this item
(0 votes)
More in this category: « URTËSI BOTËRORE

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Na kontaktoni:

Për paqartësi, pyetje, sugjerime, bashkëpunime, vërejtje dhe arsye të tjera na kontaktoni:

Email
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tel:
+377 44 000 111

Prishtinë
Rruga "Pa emer".

Vegëza të dobishme

Ngjarje të rëndësishme

Grup i nenave gjidhenese ne Fb

18 December 2014

Gupi i nenave gjidhenese ne FB (https://www.facebook.com/groups/gjidhenja/) Ky grup ka per...

“Klubi i librit”

29 April 2014

Selam alejkum motra të dashura, Insha Allah Qendra EMTEC (Prishtine) po...

Kurs online

02 April 2014

Abonohuni

Për tu njoftuar për publikimet dhe ngjarjet e fundit përmes emailit, ju lutem abonohuni me emailin tuaj.